Telefon : 0532 582 7107 / Mail : info@ormanokulu.org

Doğa Atölyeleri

Zorlu Orman Macerası

Doğanın rahatlatıcı ve huzur dolu etkisiyle, farklı deneyimler yaşayabilecekleri, gerçek bir ormanda yürümenin farklılığını ve farkındalığını hissedebilecekleri bir doğa etkinliği. Ormanın içerisindeki doğal engellerden geçiş, mücadele ve öz güven kazandıracak keyifli bir etkinlik. Farkında olmadan beyinlerinin tüm yönlerinin çalıştırdıkları, denge, önsezi, dikkat ve cesareti aynı ayna yaşadıkları büyüleyici bir deneyim alanı.

Kaya Tırmanışı

Profesyonel dağcılık malzemeleri ile hayatlarında ilk defa sert, yüksek ve soğuk bir kayaya tırmanmanın aslında ne muhteşem bir duygu olduğunu yaşayacaklar. En yükseğe çıktıklarında ise yaşadıkları öz güven ve deneyim bir ömür buyu hayatlarında iz bırakacak bir olay haline gelecek. İpin diğer ucundaki hocalarına güvenmeyi ve ekip olmayı çok özel bir deneyimle öğrenecekler. Parmaklarının ve ayak uçlarının kayanın yarıklarında bir kaşif gibi dolaşması sonucu en uygun noktadan tutunmayı öğrenmeleri ve atılan her doğru adımın yavaşta olsa onları nasılda zirveye taşıdığı yaşayacaklar.

Survivor Macera Etkinliği

Survivor oyunlarında çocuklar, hem yanlarındaki partnerleriyle bir takım olmayı öğrenecekler. Hem de yenmek ve yenilmek duygularını yaşayarak her ikisinin de hayat mücadelesinde doğal duygular olduğunun farkına varacaklar. Aslında mücadelede resmin geneline bakmayı ve umutsuzluğa kapılmadan ellerinden geleni yapmaları gerektiğini, bu şekilde ulaşacakları sonucun kendilerine sürekli başarı getireceklerini öğrenecekler. Güç, denge, hız, el –kol koordinasyonu, hızlı karar verebilme becerilerinin kıyasıya sergilendiği bir doğal oyun ortamı.

Fly Fox

Aslında aktivitelerin en eğlencelilerinden biri olan flyfox, ilk görüşte kafalarında oluşan onlarca sorunun cevabını bulmak için ve hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını deneyimlemeleri adına çocuklar için bulunmaz bir fırsat. Ağaçlar arasına gerilmiş olan bu dağcılık ipinde doğru teknik, hız, konsantrasyon birleştiğinde hedefe nasıl ulaştıklarını yaşadıkları bir aktivite. Neden başaramadıklarını ve sonrasında neden başardıklarını karşılaştırabilecekleri uzun ince bir ip.

Orienteering

Çocuklarımızın hayatlarının her noktasında kullanabilecekleri doğal teoremleri içeren, hız, önsezi, takım ruhu, kabiliyet, çabuk karar verme eylemlerinin hepsinin aynı anda yaşandığı muhteşem bir spor dalı. İçinde harita okuma, yön kavramı, pusula kullanma, GPSR kullanma, rota çizme gibi meziyetlerin kullanıldığı bir oyun. Hayata ve derslere farklı açılardan bakabilme yeteneğini geliştiren, her zaman alternatif çözüm yollarının olduğunu ve bunun farklı düşünce tarzları ile ortaya çıkabileceğini, mücadelenin önemli olduğunu gösteren bir akıl oyunu.

Geocaching

Eğitim süreci içinde farkında olmadan öğrendiğimiz bir çok deneyimin uygulama alanı bulacağı özel bir etkinliktir. GPSR koordinatları verilen hazine kutusuna ulaşmak adına hareket eden iki takım, doğal engelleri aşarak geri gelmek zorundadır. Ancak bu o kadarda kolay değildir. Takım çalışmasının, ön sezinin, hızın, mücadelenin, bilgini ön planda olduğu zorlu bir uygulamadır.

Balık Tutma

Sabrın en üst düzeyde olduğu aktivitelerden biridir. Balık türleri, olta tipleri ve yem çeşitlerinin öğretildiği bir doğa etkinliğidir. Her öğrenci kendi oltasını kendisi yapar ve kendi balık tutma sitilini geliştirir. Özellikle sınav kaygısı, sabırsızlık, dikkat eksikliği kavramların törpülendiği dingin ve sakin bir aktivitedir.

Doğada Deneyim Yaşamak

forest4
Çocuklarımız doğayla iç içe olma fırsatı bulup hayatı deneyimlemenin  hazzını yaşıyorlar. Becerilerini çok yönlü bir biçimde geliştirebiliyorlar.

You are donating to : Orman Okulu

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...