Telefon : 0532 582 7107 / Mail : info@ormanokulu.org

Çiftçi Atölyesi

Bahçe Çalışmaları

Bahçe çalışmalarımız çocukların doğayla bağ kurmalarını sağlamak adına önemli etki alanlarından biridir. Toprakta yaşayan farklı canlı türlerini bire bir görme, hatta iletişim kurma imkanına sahip olurlar. Karıncayı bile iki metre ötende görünce korku çığlıkları atan çocuklarımız, topraktan çıkan solucanlarla arkadaş olacaklar. Eğitim sürecine başladıklarında toprağa atacakları ilk tohumlar, diplomalarını aldıklarında ilk ürünlerini vermiş olacaklar. Tüm ekim, dikim, bakım süreçlerini çocuklarımızla birlikte yaşayacağız. Belki de çocuklarımızın yetiştirdikleri marullarla enfes lezzetli salatalar yapacağız.

Arıcılık

Dünyanın en ilgi çekici ve gizemi halen çözülememiş arıların nasıl bal yaptıklarını hep birlikte öğreniyoruz. Polen tuzaklarından polen toplayıp, bal sağımını öğreniyoruz.

Kütükte Mantar Yetiştime

Genellikle marketlerde ve televizyonlarda gördüğümüz mantarların, kütükte nasıl yetiştirildiğini görüyoruz. Bu harika deneyim hayata bakış açımızı değiştirecek güzellikte.

Tohum Bombaları

Tohumlar ve killi torftan oluşturduğumuz tohum bombaları ile şehrimizi yeşillendiriyoruz. Ellerimiz toprakla buluşuyor ve toprak ananın gücünü keşfediyoruz.

Süt Sağma

Ahıra gidip süt sağmanın nasıl yapıldığını, keçi, inek, manda sütünün farkını ve doğal sütün kokusu ile marketlerden alınan sütün kokusunu ve tadını karşılaştırıyoruz.

Toprağa Dokunmak ve Hayatı Keşfetmek

kutuk_mantar
Hiçbir şey bizim bildiğimiz gibi değilmiş.Sütün üstündeki kaymağı ekmeğe sürüp yemek çok tatlıymış.

You are donating to : Orman Okulu

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...