EBEVEYN AKADEMİSİ

21. Yüzyılda değişen yaşam koşulları ebeveynlik yaklaşımlarını değiştirmiştir.
Özellikle çekirdek aileye dönüş, mahalle kültürünün ortadan kalkması, teknolojideki çok hızlı gelişim, pandemi dönemi, ekonomik krizler, sosyal – kültürel değişimler ve hayatımızın her noktasında bizi esir almış sosyal medya.
Yaşam koşullarımızın değişmesi; duygu, düşünce ve davranışlarımızı değiştirmiştir.
Etrafta ebeveynlerin ulaşabileceği sınırsız bir bilgi olmasına rağmen, her gün karşılaştığımız bir çok ebeveynin çocukları karşısında nasıl davranmaları gerektiği ile ilgili çok ciddi çaresizlikler yaşadığı anların sayısı her geçen gün artmaktadır.
Gerek okullarımızda gerek uygulama alanlarımızda birlikte çalıştığımız  ebeveynlerimizin en büyük ihtiyaçlarının doğru bilgi ve doğru yöntemlerle çocuklarıyla olan ilişikilerini nasıl yönlendirmeleri gerektiği üzerineydi. Bilimsel olarak şunu biliyoruz, bu sürecin en kritik dönemi Erken Çocukluk Dönemi.

 

” Aslında hayat uzun bir yolculuktur. Ve bu yolcuğun en önemli kısmı kendini keşfetmektir. Peki bir birey olarak çocuğumuzda keyfetmemiz gereken temel şeyler nelerdir.”
” Bizimle inatlaşan, karşı gelen, söz dinlemeyen çocuğumun beyninde acaba neler oluyor?  Nörolojik Gelişimin tüm hayatımızı etkilediği bilimsel gerçekliğiyle tanışmak neden önemli ? ”
” Teknolojinin hayatımızı esir almasıyla birlikte robotlaşan bir nesil ve ortaya çıkan bir çok duyusal ve duygusal problemlerin nedeni nedir? Bunların temel çözüm yöntemleri nelerdir ? ”
” Hocam çocuğumun her istediğini yapıyorum ama yinede mutlu olmuyor. Tuvalete giderken bile beni tek başıma bırakmıyor. Eşimle bir kahve bile içemiyorum. ”
” Her çocuk birbirinden farklıdır. Ve her çocuğun içerisinde gizli olan bir cevher saklıdır. Bunu dışarı çıkarmak için çocuğu keşfetmek ve ona fırsatı vermek gerekir!”
” Hayatın bir anlamı ve felsefesi vardır. Çocuğumuzla olan ilişkide felsefe ve bakış açısı neden önemlidir? ”
” Bazen saatlerce çocuğumuzla birlikte oynadığımız oyunlar bize on dakika gibi gelmektedir. Bazende on dakikalar saatler kadar uzun!”
” Acaba çocuklarımız hangi çağın yetişkinleri olacaklar. Onların iş, aile ve sosyal hayatlarını bir biray olarak yaşadıkları dönemin öncelikleri neler olacak !”
NEDEN EBEVEYN AKADEMİSİ
Tam 13 yıldır 3-18 yaş arası çocuklarımızla gerçekleştirdiğimiz doğa temelli yaklaşımlar, çocukların kendilerini keşfetme süreçleri, ailelerin geçmişten getirdikleri ama farkında olmadıkları davranış kalıpları ve son dönemde on çocuktan en az iki tanesinin tanı alma sınırında olması Ebeveyn Akademisini kurmamızı zorunlu kılmıştır.
Türkiye’nin kendi alanında uzman isimleriyle birlikte gerçekleştireceğimiz Ebeveyn Akademisi belli bir müfredat çerçevesinde ilerleyecektir. Online dersler sadece bir sohbet değil sizlerin duygu, düşünce ve davranışlarınızı değiştirebilme yolunda sizleri belli bir düşünce ve davranış olgunluğuna getirmenin temellerinin oluşturacaktır.
Bu birlikte yürüyeceğimiz uzun bir yolculuktur.
Bu yolculukta yıl boyunca toplam 8 Modülden oluşan paylaşım serüveninde sizlerle birlikte olacağız.
Eğitim Tarihleri
Eğitimlerimiz Her Ayın İlk Çarşamba Akşamı Gerçekleşecektir.
– 11 Ekim 2023
– 8 Kasım 2023
– 6 Aralık 2023
– 3 Ocak 2024
– 7 Şubat 2024
– 6 Mart 2024
– 3 Nisan 2024
– 8 Mayıs 2024

 

Online Eğitimler 
– Online dersler VİMEO platformu üzerinden gerçekleştirilecektir.
– Online dersler her ayın ilk  Çarşamba günü 21:00-23:00 saatleri arasında gerçekleştirilir.
– Derslerden bir saat önce kayıt yaptıranların mail adreslerine katılım linki gönderilecektir.
– Derslerin kayıtları daha sonra izlenememektedir.
– Kayıt sonrasın sizlere göndereceğimiz bilgilendirme mailli gelmediği taktirde bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.
– Mücbir Sebepler dolayısı ile eğitmenlerimizin eğitim sıralamasında değişiklik olabilir.