Orman Okulu Eğitim Setinin Öğretmen Planları, bulut sistemi üzerinden oluşturulan Öğretmen Yönetim Sistemi üzerinden bir yıl boyunca sizlerle paylaşılmaktadır.
Öğretmen Yönetim Sistemine, Orman Okulu Eğitim Setinden bağımsız olarakta üye olabilir ve satın alabilirsiniz. Satın aldığınız andan itibaren sistem otomatik olarak açılarak, www.ormanokulu.org adresindeki sol üst köşedeki GİRİŞ sekmesinden mail ve şifrenizle kullanmaya başlayabilirsiniz.
Öğretmen Yönetim Sistemi, her hafta 3 farklı etkinlik içermektedir. Etkinlik içeriklerinde her hafta Ekoloji Etkinliği, Sanat Etkinliği ve Doğa Etkinliği bulunmaktadır. Bu etkinlikler
  • MEB Kazanım ve Göstergeleri
  • Öğrenme Süreci ve Etkinlik Tarifi
  • Materyaller
  • Sözcük ve Kavramlar
  • Değerlendirme
  • Uyarlama başlıklarından oluşmaktadır.

Satın AL (60+)

Satın AL (48+)

Satın AL (36+)

Satın Alma İşlemi İçin Yönergeleri Takip Edin

1- Ürünü Sepete Ekleyin
2- Fatura Bilgilerini Doldurun
3- Mail adresinizi ve Şifrenizi Oluşturun
4-Siparişi Onaylayın
5-Devam Edin
6-SMS Kodunuzu Onaylayın
7-Kredi Kartı Bilgilerinizi Girin
8-SMS Kodu ile Ödemeyi Onaylayın.
9-www.ormanokulu.org adresinden sağ üstte bulunan GİRİŞ sekmesine basın.
10-Mail adresiniz ve şifrenizi yazarak giriş yapın.

Doğanın Döngüsü ve Çocukları Gelişim Özellikleri

Sistemdeki etkinlik planları Doğanın Döngüsü ve Çocukların Gelişim Özelliklerine göre oluşturulmuştur. Etkinlikleri atlamadan gerçekleştirmeniz önem arz etmektedir. İlk aylar çocuğun Doğayla Bağ Kurması ve Orman Pedagojisi ile tanışması sağlanmıştır. Eğer burayı atlarsanız daha sonraki etkinliklerde çocuğun gelişim ve öğrenme sürecini istediğimiz noktaya çıkaramayız.

3.Seviye Orman Liderleri

3.Seviye Orman Liderlerimiz bilmektedir ki burada amaç çocukla birlikte etkinlik yapmak değil, gerçekleştirilen etkinlik süreçlerinde çocukların yaşadığı öğrenme ve gelişim sürecinin gözlemlenerek raporlanması ve her çocuğunuz öğrenme ve gelişim sürecinin birbirinden eşsiz olmasıdır.

Aylık Programlar

Aylık programlar; kendi orman okulu alanlarınızda gerçekleştireceğiniz Risk Analizleri ile sahaya entegre edilerek, kendi çocuklarınızın öğrenme ve gelişim özelliklerine  göre zorluk dereceleri gelirlenecektir.

Kütüphane Uygulaması

Ayrıca süreç içerisinde sizlerden gelen geri bildirim ve uygulama örnekleri üzerinden oluşturulacak kütüphane kısmındanda farklı uygulamaları izleme şansına sahip olacaksınız.

İnteraktif Toplantı ve Video

Orman Okulu Öğretmen Yönetim Sistemi aylık bazlı interaktif toplantılar ve videolar içermektedir. Her programdan önce gerçekleştirilecek olan toplantılarda programın uygulanması, sahada nelere dikkat edilmesi gerektiği ve sürecin nasıl yönlendirilmesi gerektiği konularında paylaşımda bulunulacaktır.

Kullanıcı Adı ve Şifrenizle

Öğretmen Yönetim Sistemine adınıza oluşturulan kullanıcı adı ve şifrenizle Çevrimiçi olarak istediğiniz yerden bir yıl boyunca ulaşabilirsiniz.

Eğitim Seti Kullanımı

Öğretmen Yönetim Sistemini eğitim setinizle birlikte kullanırsanız çocuklar üzerinde çok daha kalıcı bir öğrenme ve gelişim elde edersiniz. Eğer haftasonları kendi doğa atölyelerinizi planlıyorsanız çocuklarınızın bu eğitim setini almasını sağlayabilirsiniz. Size özel göndereceğimiz link üzerinden velileriniz internet ortamından seti temin edebilirler. Bizimle iletişime 05304116130 geçiniz.

Veli Profili

Orman Okulu Eğitim Setini kullanmanız  velilerinize profesyonel ve kurumsal bir yapının parçası  olduğunuzun göstergesi olarak sizleri güçlendirecektir. Ülkemizde veli profili olarak elle dokunduğumuz, gözle gördüğümüz ve sonuçları raporlanabilir sistemlere çocuklarımızı emanet etme davranış kalıbı içerisinde hareket ediyoruz.

Kariyer Planlamanız İçin

Sizde kendiniz adına DOĞAYLA ANLAMLI VE DERİN BAĞLAR kurup kariyer planlamanız ve yaşam felsefenizde eşsiz bir yöne doğru büyük adımlar atabilirsiniz.
Sizleri Orman Okulu Ailesine bekliyoruz….
Öğretmen Planları Eylül-Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs-Haziran şeklinde oluşturulmuştur.
Öğretmen Planları öğretmenlerimiz için hem kolaylaştırıcı hemde standartları yüksek öğrenme ve gelişim süreçlerini ortaya koymalarını sağlamaya yönelik olarak hazırlanmıştır.
NOT: Öğrenmen Yönetim Sistemi satın alımlarında iade imkanı yoktur.