El Aletlerinin Kullanımını Gösterin

Amaç

  • Orman Okulu’nun araçları tanıtma yöntemini anlamak.
  • Araç konuşma dağıtım yaklaşımını kullanarak araçları tutarlı bir şekilde tanıtabilmek.
  • Aletleri tutarlı bir şekilde, güvenlik ve gelişim fırsatlarına dikkat ederek kullanmak.

İyi temel bilgiler, herhangi bir form becerisi seti için temel oluşturur, ancak bunları başkalarına tanıttığımız yerde çok önemlidir. Burada, Orman Okulu içindeki dört ortak aracı keşfetmeye ve bunları nasıl tanıtacağımızı incelemeye başlıyoruz.

Araç konuşmaları, öğrenenlere her aracın bazı temel özelliklerini anlamaları için doğru fırsatları sağladığımızı ve bilgilerin özümsenmesine yardımcı olmak için sürekli olarak sunulduğunu garanti eder. Sağlanan videoları ve referansları kullanarak, bunları bağımsız olarak sunabilene kadar araç konuşmalarını uygulamanız gerekir. Onları bu şekilde bilmek, Uygulayıcının onları özel olarak öğrencilerinizle çalışacak şekilde uyarlamak için nasıl devam edebileceklerini anlamasını sağlar.

Orman Okullarında kullandığımız yöntemler, sadece bir görevi tamamlamaya odaklanmak yerine, öğrenenler için gelişim fırsatları yaratmaya odaklanıyor. Aracın bazı kullanımlarında, yöntemi gösterildiği gibi gerçekleştirmek için birlikte çalışacak bir ortağa ihtiyacınız olacaktır.

Loppers
Basit ama yine de kendinizi sık sık kullanırken bulacağınız bir alet. Sahanın yönetimine, malzemelerin belirli uzunluklarda kesilmesine ve basit mandallar yapmak için sivri uçlar oluşturulmasına izin verir.

Bowsaw
Belki de en yeni fırsatları ekleyen araç olan Bowsaw, ekip çalışması ve daha büyük malzemeleri kesmek için harika bir fırsattır.

Bıçak
İnanılmaz derecede kullanışlı bir alet olan bıçak, aynı zamanda kendinizin ve çevrenizdekilerin sorumluluğunun da bir göstergesidir. Bir dizi işi yapabilen bıçak, öğrencinin grup için veya kişisel kullanımları için bir dizi öğe oluşturmasına olanak tanır.

Billhook
Bowsaw ve bıçağın beceri setlerinden bazılarını birleştiren Billhook, iki öğrencinin birlikte çalışmasına ve birbirlerinin iyiliğine dikkat etmesine olanak tanır.

Kanıt
Gösterir;

  • Alet konuşmalarının teslimi (referans materyali olmadan)
  • Gösterilen tekniklerle tutarlı araçları kullanarak gösterin.
  • Her video sunumu bir giriş ile başlamalıdır (öğrencinin adı, değerlendirme kriterlerine bir referans dahil)
  • Özgünlük nedeniyle, tanıtımın bir parçası olarak öğrencinin yüzü dahil edilmeli ve öğrenci video boyunca net bir şekilde görülmelidir.
  • Video klipler düzenlenemez ve gerçek zamanlı olmalıdır

Lütfen ya;

  • Alet konuşmalarının ve Orman Okullarının uygulamalarıyla tutarlı kullanımının video kanıtını üretin.

Yararlı Kaynaklar

Araç Konuşmaları – Bunu çevrimiçi portföy kaynakları bölümünüzde bulabilirsiniz

Kereste Nitelikleri/Kullanımları – Bunu çevrimiçi portföy kaynakları bölümünüzde bulabilirsiniz.