Esneklik göstererek ilk 6 seansa liderlik edin.

Bir dizi planlı Orman Okulu oturumunda ilk 6’ya liderlik edin ve bireysel ihtiyaçlara göre esneklik gösterin.

Amaç

  • Temel değerlendirme programını tamamlamak için.
  • Orman Okulu’nu sunarken öğrencilerin ihtiyaçlarına uyum göstermek.

Şimdi tüm planlama, hazırlık ve uygulamalarınızı bir araya getirme zamanı.

Sonraki haftalarda, Orman Okulları Temel Değerlendirmenizi yürütecek ve oturum planlarınızı öğrencilerin ihtiyaçlarına göre uyarlayacaksınız. Bu süreçte, pratiğinizi geliştirmek ve bilgilendirmek için her seansı değerlendirmenin yanı sıra bir dizi gözlem yapacaksınız.

Size tavsiyemiz;

  • Asistanlardan/gönüllülerden oluşan ekibinizden, gözlemleri gerçekleştikleri anda kaydedebilmeniz için mümkün olan en kısa sürede geri bildirimde bulunmalarını isteyin.
  • Oturumun bitiminden sonra mümkün olan en kısa sürede gözlemlerinizi bir araya getirmek için asistanlar/gönüllülerle işbirliği yapın.
  • Oturumun bitiminden sonra mümkün olan en kısa sürede, asistanlar/gönüllülerle oturum hakkındaki düşüncelerini tartışın ve bunları kendi değerlendirmelerinizi oluştururken yararlı eklemeler olarak kullanın.
  • Siz veya bir asistan/gönüllü, gözden geçirmenin bir parçası olarak kullanmak (sizin için), derinlemesine düşünmek (öğrenciler için) ve ayrıca Ormanın değerini göstermek için diğer ilgili taraflarla paylaşmak üzere oturum öğelerinin fotoğraflarını veya muhtemelen videosunu çekersiniz. Okul programı.

ÖNEMLİ : Bu işlem sırasında herhangi bir alet veya ateş kullanılmaz. Bu, Arşimet modelinin bir ilkesidir ve gözlem sürecimize başlarken bir topluluk ve yer duygusu yaratmaya odaklandığımız anlamına gelir. Bu daha sonra tam bir programın kalan 6-12+ ayı boyunca daha uzun vadeli gelişimi nasıl geliştireceğimiz konusunda bilgi verir.

Kanıt

Seansları ve esnekliği nasıl gösterdiğinizi açıklayacaksınız.

Oturumunuzu, kursun başında indirdiğiniz Kayıt Defterine de kaydedeceksiniz. 6 seansın tamamını tamamladıktan sonra, Kayıt Defterinizi 6 Oturum Paketinizle birlikte kanıt olarak çevrimiçi portföye sunacaksınız.