Orman Okulu’nun uygun risk almayı nasıl teşvik ettiğini ve bunun öğrenme ve gelişmeyi nasıl etkilediğini açıklayın

Amaç

  • Fayda/Risk Süreci açısından uygulamanızı gözden geçirmek.
  • Fayda/Risk Sürecinin Sonuçlar ve Pedagoji ile nasıl bağlantılı olduğunu anlamak.
  • Skills’in uygun risk alma için nasıl bir temel oluşturduğunu belirlemek.

Kurs boyunca, Fayda/Risk Sürecini ve öğrencilerin refahı için sorumluluk alırken aynı zamanda uygun risk almayı keşfederek onlara değerli öğrenme ve gelişim fırsatları sağlama arasındaki ilişkiyi araştırıyoruz.

Şimdi temel değerlendirmeyi tamamladıktan sonra, bazıları öğrencilerin çok basit bir şekilde bile tanıması ve müzakere etmesi gereken riskler de dahil olmak üzere çeşitli deneyimleri gözlemlemiş, yönetmiş ve bunlar üzerinde düşünmüş olacaksınız. İleriye bakmak ve araçları kullanmak ve ateş yakmak gibi Pratik becerileri keşfetmek Orman Okulları Uygulayıcıları olarak, öğrenicilere deneyim sağlamada risklerin değerini ve faydalarını tanımlayabilmeli ve ifade edebilmeliyiz.

Mortlock’un Risk Bölgelerini kullanarak, hem yeni bir deneyimin öğrenci için konfor alanında olması, tanımlayabilecekleri ve Oyun ve Sınır bölgelerinde gezinebilecekleri yeni risklere sahip olması hem de muhtemelen yeteneklerinin ötesinde olması açısından nerede olduğunu anlayabiliriz. ve bu nedenle muhtemelen Talihsizlik alanına düşüyor. Öğreniciler adına tüm riskleri yönetmek istemesek de (onlar için değerli öğrenme fırsatları olabilecek) Talihsizliklerden zorunlu olarak kaçınabilir miyiz, tanıttığımız ve kolaylaştırdığımız deneyimlerden sorumlu olmamız gerekir. onlara.

Fayda/Risk Süreci ile keşfettiğimiz gibi, risklerin gelişimsel değerini tanıyoruz ve bu süreç aracılığıyla öğrencilere meydan okuyan ve onlara risk yoluyla keşfetmeleri için daha geniş bir sosyal, fiziksel ve duygusal ortam sağlayan yeni deneyimler sunuyoruz.

Riskin pekala fiziksel olabileceğini not etmek de önemlidir, ancak aynı derecede meydana gelen sosyal, entelektüel ve duygusal riski de dikkate almamız gerekir. Bir grubun fikirlerine meydan okuyan bir öğrenci, özellikle grubun bir parçası olarak daha az konuşuyorlarsa, onlar için sosyal bir risktir. Başkaları tarafından meydan okunan ve geliştirilen bir fikre sahip olmak, zamanla öğrencilerin daha büyük bir işbirliği yeteneği geliştirmelerine izin veren bir entelektüel risktir, ancak başlangıçta Frontier anları ve hatta bunu deneyimlerken onlar için talihsizlikler olabilir. Son olarak, duygusal risk, bazen tahmin edilmesi en zor olanı olmakla birlikte, aynı zamanda en zoru da olabilir. Başarılı olamayan veya çeşitli deneyimlerle karşılaşan bir öğrenci, Duygusal Zekasını geliştirmek için fırsatlar sunan bazı duygusal risklerle karşı karşıya kalabilir.