Şehre sadece 37 dakika uzaklıktayız.

 

Ortaokula geçtim ama hala kaykay yapmayı seviyorum. Annem akademik başarının her şeyden önemli olduğunu söylüyor. Ama ben müzik ve sanatı da önemsiyorum.

Zaten okulumuzda yıl boyunca ülke genelinde yapılan değerlendirme sınavları yapılıyor.

Biliyorsunuz artık sınav sistemi ve soru şekilleri değişti. Matematik soruları bile paragraf şeklinde çıkıyor. Sanırım yorum, muhakeme, anlama yeteneği, hız, dikkat atık sabit bilgiden çok daha önemli.

Ben Orman Okulu programlarımda bundan çok daha fazla nitelikleri kazandığım için sınavlarda da başarılı oluyorum.

YAPTIKLARIMIZ

KOPMOST EKİBİ

PİYANO TUTKUSU

BOSTAN ÇALIŞMASI

AKADEMİK BAŞARIDAN ÇOK DAHA FAZLASI VAR BURADA

OKULİSTİK SINAVLARI

Okulumuzda akademik başarıyı ölçmek için tüm Türkiye’nin katıldığı Okulistik Sınavları bizim okulumuzda da her ay yapılıyor. Hatta Süreç Değerlendirme testleri bile Okulistik Deneme Sınavları üzerinden yapılıyor. 15 günde bir tüm derslerdeki genel durumumuz, ayda bir de Türkiye’deki yaklaşık 16.000 kişi arasındaki yerimizi objektif olarak görme şansına sahip oluyoruz. Ve eksikliklerimizi birebir öğretmenlerimizle tamamlıyoruz

YABANCI DİL

Okulumuzda İngilizce ve Almanca olarak iki yabancı dil öğreniyoruz. Okulda yabancı dil sınıfımızda var. Bazen projeksiyondan görsel ve işitsel çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Orada sadece İngilizce konuşuyoruz. Yemekhanede de sadece İngilizce konuşuyoruz. Bir de ekoloji öğretmenimiz Emre Öğretmen ve 3. sınıf öğretmenimiz Emre Öğretmen ile teneffüslerde İngilizce konuşuyoruz.   Biz İngilizceyi çok seviyoruz.

ETÜT ÇALIŞMALARI

Okulumuzda her pazartesi  tüm arkadaşlarımızın katılımı ile okul meclisimiz toplanmaktadır. Okulun abileri olarak okulumuzla ilgili yönetim, yaşam, sosyal etkinlikler vb. konularda görüşlerimizi paylaşma ve ortak kararlar almalar okulumuzu birlikte yönetiyoruz. Tabii alınan kararlara öncelikle bizim uymamız gerektiğinin bilincindeyiz.

KAMP ETKİNLİKLERİ

Okulumuzun periyodik olarak düzenlediği KAMP etkinliklerine katılıyoruz.  Disiplin, paylaşma, ekip çalışması, el becerisini genelde kamplarda öğreniyoruz. Bazen ders çalışma kampları bazende Doğa ve İngilizce kampları düzenliyoruz. Bizim için kendi ayakları üzerinde durabilen çocuklar diyorlar. Sanırım bu iyi bir şey. Zorluklarla mücadele etmeyi ve farklı bakabilmeyi burada öğrendik. Özgürlükçü ve demokratik bir ortamdayız.

FOTOĞRAFLARIMIZ

MERAK ETTİKLERİNİZ

Demokratik Okul Meclisi

Okulumuzda her pazartesi  tüm arkadaşlarımızın katılımı ile okul meclisimiz toplanmaktadır. Okulun abileri olarak okulumuzla ilgili yönetim, yaşam, sosyal etkinlikler v.b. konularda görüşlerimizi paylaşma ve ortak kararlar almalar okulumuzu birlikte yönetiyoruz. Tabii alınan kararlara öncelikle bizim uymamız gerektiğinin bilincindeyiz.

Çember ve Kitap Okuma Saati

Okulumuzda birinci dersin ilk 20 dakikası her gün “Çember Saati” etkinliği ile geçiyor. Çemberde öğretmenimiz ve arkadaşlarımızla günü planlıyoruz. Diğer 20 dakikasında ise “Kitap Okuma Saati” yapıyoruz. Bu sayede artık matematik ve fen dersindeki soruları daha hızlı okuyup daha kolay anlıyoruz.

Karma Yaklaşım

Okulda genellikle proje tabanlı çalışıyoruz. Bizim için her yeni proje bir başka heyecan. Geçen gün ilkokul ikinci sınıflara suyun kaldırma kuvveti gösteren projemi anlatmak için derse girdim. Öğretmenim bunu onlara çok iyi anlattığımı söyledi. Çocuklar sınıftan çıkmamı hiç istemediler.

Kulüp Çalışmaları

Haftanın 2 günü okul çıkışlarında kendi isteğimizle seçtiğimiz kulüplerimiz var. Seçtik mi bir dönem devam etmek zorundayız. Ben bu dönem piyano, akıl oyunları, whusu ve satrancı seçtim.

K12 Okul Yönetim Sistemi

Okuldaki herkesin bir kullanıcı adı ve şifresi var. Derslerimiz, etkinliklerimiz, aktivitelerimiz, gezilerimiz her şey buradan takip ediliyor. Annelerimize bilgilendirme buradan gidiyor.  Sanırım bizim bilgisayar üzerinden analizimizi de yapıyormuş.

Etüt Çalışmaları

Haftanın 3 günü son saatlerde Etüt çalışması gerçekleştiriyoruz. Tüm öğretmenlerimiz toplanıyor ve çözemediğimiz soruları birlikte birebir çözüyoruz. Biz çözemediğimiz hiç bir sorunun peşini bırakmıyoruz. Biliyoruz ki başarı ayrıntılarda gizlidir. Zaten ödevlerimiz günlük olarak kontrol ediliyor. Çözemediğimiz sorular kırmızı kalemle işaretli. Kitaplarımıza kim bakarsa baksın nasıl keyifli ders çalıştığımızı anlayabilir.

Proje Ekibi

Diğer sınıflardaki arkadaşlarımızla oluşturduğumuz proje ekibiyle periyodik toplantılar gerçekleştiriyoruz. Okulumuza büyük bir rüzgâr türbini yapmayı hedefliyoruz. En azından tükettiğimiz elektrik enerjisinin bir kısmını kendimiz üretmek istiyoruz. Ayda bir gerçekleştirdiğimiz Bilim Günü’nde yeni icat ve oluşturduğumuz deneyleri diğer arkadaşlarımıza anlatıyoruz.

Sportif Etkinlikler

Öğlen teneffüslerinde mutlaka basketbol ve voleybol oynuyoruz. Okul çıkışında da hentbol oynuyoruz. Yeni öğrendik ama çok eğlenceli. Haftanın bir günü iki saat spor salonunda kondisyon koordinasyon ve karate çalışıyoruz. Bir de masa tenisi ve ayrılamadığımız patenlerimiz var.

Kamp Etkinlikler

Okulumuzun periyodik olarak düzenlediği KAMP etkinliklerine katılıyoruz. Bizim için kendi ayakları üzerinde durabilen çocuklar diyorlar. Disiplin, paylaşma, ekip çalışması ve el becerisi bizim için önemli.