2030 Hedeflerimiz
Etkinlik ve Aktivite Planları

Orman Okulunda 3 yaşından itibaren çocuklarımızla gerçekleştirilen tüm aktivite ve etkinlikler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri hassasiyeti ve bakış açısı ile planlanmaktadır.

 

Yaşam Tarzı ve Tüketim Alışkanlıkları

Alternatif Eğitim Modeli olmanın ötesinde bir yaşam tarzı olarak belli hassasiyetlerde tüketim alışkanlıklarına sahip bireyler yetiştiriyoruz. Bu hassasiyetlerde ki çocuklarımız ileri ki yaşlarda Dünya’nın geleceği için önemli adımlar atacaklar.

Dünyayı değiştirmek için önce çocuklarımızın yaşam tarzını ve tüketim alışkanlıklarını değiştirmemiz gerekmektedir.

Birleşmiş Milletler

Sürdürülebilir Kalkınma

Gelecek kuşakların ihtiyaçlarını karşılayabilme olanağından ödün vermeksizin günümüz kuşaklarının ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir kalkınma modelidir.

Yeşil Büyüme

OECD, UNEP gibi uluslararası örgütler “Yeşil büyüme” veya “yeşil ekonomi” kavramını çevresel iyileştirmelere katkı sağlayan mal ve hizmetlerin yatırım ve tüketimini önceliklendiren bir anlayış olarak tanımlamaktadır.

.

Orman Okulu ve Sürdürülebilir Kalkınma

Orman Okulu Eğitim Modeli çocuklarımızın kişisel, sosyal, ruhsal, fiziksel gelişimlerini sağlamanın yanında 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine uygun olarak oluşturulan yaşam tarzı ve tüketim alışkanlıkları ile  global anlamda dünya vatandaşı olarak yetişmelerini sağlamaktadır.